Rekolekcje

O. Gregoire Plus o tajemnicy naszego przebóstwienia we współczesnym świecie

 7-10 lutego 2013 roku

 

Rekolekcje

 

Centrum Kultury i Tradycji, w ramach swej działalności formacyjnej, zaprasza na rekolekcje dla tych, którzy chcą żyć ewangelicznym radykalizmem we współczesnym świecie.

Poprzez milczenie, ascezę, rozmyślanie i udział w Ofierze Mszy św. będziemy rozważać tajemnicę:

”W jaki sposób Chrystus nas spotyka? Osoba ludzka - osoba chrześcijanina: tajemnica naszego przebóstwienia”

Rekolekcje odbędą się w dniach 7-10 lutego 2013 roku w Sulejówku k/ Warszawy w Domu Rekolekcyjnym księży Marianów. Rekolekcje poprowadzi o. Grégoire Plus ze Wspólnoty św. Jana.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy: Centrum Kultury i Tradycji, sekretariat@wieden1683.pl, lub pod numerami telefonów: 22 258 47 22, tel. kom: 601 31 33 75. Zapisy przyjmujemy do 25 I 2013. Ilość miejsc ograniczona.

Koszt (obejmuje nocleg i wyżywienie na czas pobytu) – 270 zł do 400 zł, w zależności od sposobu zakwaterowania. Do dyspozycji są pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i wieloosobowe.

Należy zabrać ze sobą: Pismo św., Różaniec, Mszał Rzymski dla wiernych (mszalik codzienny). Wszystkie potrzebne pomoce do nabycia na miejscu.

O. Grégoire Plus - ur. w 1971 roku, ceniony duszpasterz i rekolekcjonista, uczeń ojca M.D. Philippe. W 1994 roku wstąpił do Wspólnoty św. Jana. Posługiwał kolejno na Litwie, w USA, na Filipinach. Wykładał teologię i filozofię w uniwersytetach i seminariach duchownych, a także na zaproszenie licznych kongregacji zakonnych. Blisko związany z siostrami Misjonarkami Miłości, nad którymi sprawował opiekę duszpasterską i formacyjną w Indiach, Malezji, Singapurze i Papui Nowej Gwinei. Od dwóch lat mieszka we Francji, aktualnie w Awinionie. Jest autorem książki filozoficznej pt. ”Czy żyjesz w rzeczywistości? Nasze ludzkie doświadczenie, ścieżka do mądrości” – publikacji wykorzystywanej w formacji zarówno seminarzystów, jak i katolików świeckich